SUN-10K-SG01HP3-EU-AM2 11861 10 kW DEYE Invertor hibrid trifazat Trifazat High Voltage (HV) IP65 LCD Da 10 ani Sisteme fotovoltaice rezidentiale mari si comerciale
SUN-15K-SG01HP3-EU-AM2 15 kW DEYE Invertor hibrid trifazat Trifazat High Voltage (HV) IP65 LCD Da 10 ani Sisteme fotovoltaice rezidentiale mari si comerciale
SUN-20K-SG01HP3-EU-AM2 20 kW DEYE Invertor hibrid trifazat Trifazat High Voltage (HV) IP65 LCD Da 10 ani Sisteme fotovoltaice rezidentiale mari si comerciale
1) Ce este seria DEYE SUN-SG01HP3-EU-AM2 si la ce foloseste
2) High Voltage – ce inseamna
Un sistem HV este potrivit pentru:
  • proiecte cu cerinte de putere mai mari;
  • sisteme moderne de stocare;
  • aplicatii unde se doreste eficienta buna in exploatare;
  • configuratii trifazate rezidentiale mari sau comerciale.
3) Intrare generator, afisaj LCD si utilizare in sisteme moderne
Aceasta serie este potrivita pentru utilizatori care urmaresc:
  • autoconsum mai bun;
  • integrare cu baterii;
  • flexibilitate in configurarea sistemului;
  • o solutie adaptata unor cerinte energetice mai ridicate.
4) Recomandari de instalare
  • se utilizeaza cu baterii High Voltage compatibile;
  • varianta de putere se alege in functie de consum si configuratia sistemului;
  • integrarea cu generatorul se face conform proiectului electric;
  • instalarea si punerea in functiune se fac de personal autorizat;
  • schema electrica si configuratia sistemului trebuie adaptate aplicatiei.
Intrebari frecvente
I: Este acesta un singur invertor sau o familie de produse?
R: Este o familie de invertoare hibride trifazate DEYE, disponibila in variante de 10kW, 15kW si 20kW.