Siguranta automata modulara 3 poli, curba C, disponibila in variantele 6A, 10A, 16A, 20A, 25A, 32A, 40A, 50A si 63A, cu capacitate de rupere 6kA la 400V AC. Destinata protectiei circuitelor trifazate impotriva suprasarcinii si scurtcircuitului. Montaj pe sina DIN, latime 3 module.
Durata de livrare: 5-7 zile lucratoare
| Parametru | Valoare |
|---|---|
| Gama produs | EVOZ3C |
| Producator | Tracon |
| Tip produs | Siguranta automata modulara (MCB) |
| Caracteristica declansare | C |
| Numar de poli (total) | 3 |
| Numar poli protejati | 3 |
| Curent nominal (In) | 6 / 10 / 16 / 20 / 25 / 32 / 40 / 50 / 63 A |
| Tensiune nominala (Un) | 400 V AC |
| Tensiune nominala de izolare (Ui) | 500 V |
| Tensiune impuls nominala (Uimp) | 4 kV |
| Capacitate nominala de rupere (Icn) la 230 V | 6 kA |
| Capacitate nominala de rupere (Icn) la 400 V | 6 kA |
| Tip tensiune | AC |
| Frecventa | 50-60 Hz |
| Latime in module | 3 module |
| Conexiune conductor neutru | Nu |
| Posibilitate montare echipament suplimentar | Da |
| Sectiune conductor masiv conectabil | 1-25 mm2 |
| Temperatura mediu ambiant functionare | -25 °C pana la +55 °C |
| Standard aplicabil | EN 60898 |
| Garantie producator | 2 ani |
────────────────────────────────────────────────────────
Siguranta automata trifazata din seria EVOZ3C este destinata protectiei circuitelor de joasa tensiune trifazate in aplicatii rezidentiale, comerciale si industriale usoare.
Dispozitivul protejeaza simultan cele trei faze, asigurand:
• protectie la suprasarcina prin declansator termic
• protectie la scurtcircuit prin declansator electromagnetic
Curba de declansare C este recomandata pentru echipamente cu curenti de pornire moderati, precum:
motoare electrice de mica putere
pompe
compresoare mici
tablouri de distributie trifazate
circuite de alimentare trifazate
Declansarea instantanee are loc la 5-10 ori curentul nominal.
────────────────────────────────────────────────────────
Capacitatea de rupere de 6 kA conform EN 60898 permite intreruperea sigura a curentilor de defect in instalatii trifazate standard.
Tensiunea nominala de 400 V AC face produsul potrivit pentru retele trifazate clasice 400/230 V.
Tensiunea de izolare 500 V si Uimp 4 kV ofera rezistenta sporita la supratensiuni tranzitorii.
────────────────────────────────────────────────────────
Montaj pe sina DIN standard
Latime 3 module
Conectare conductori intre 1 si 25 mm2
Compatibil cu accesorii auxiliare
Mecanism robust cu durata lunga de viata electrica si mecanica
Protectie simultana pe toate cele 3 faze
────────────────────────────────────────────────────────
EVOZ3C6 – 6 A
EVOZ3C10 – 10 A
EVOZ3C16 – 16 A
EVOZ3C20 – 20 A
EVOZ3C25 – 25 A
EVOZ3C32 – 32 A
EVOZ3C40 – 40 A
EVOZ3C50 – 50 A
EVOZ3C63 – 63 A
Toate variantele pastreaza aceleasi caracteristici tehnice si difera exclusiv prin curentul nominal.
────────────────────────────────────────────────────────
tablouri electrice trifazate
distributie secundara
hale industriale
ateliere
cladiri comerciale
protectia motoarelor mici
────────────────────────────────────────────────────────
Tracon este un producator european de echipamente pentru joasa tensiune, oferind:
conformitate cu standarde europene
fiabilitate in exploatare
gama larga de accesorii compatibile
garantie 2 ani
────────────────────────────────────────────────────────
Intrebare: Care este diferenta intre 6A si 63A?
Raspuns: Diferenta consta in curentul nominal suportat continuu. Se alege in functie de sarcina circuitului trifazat protejat.
Intrebare: Ce inseamna curba C?
Raspuns: Curba C declanseaza la 5-10 ori curentul nominal, fiind potrivita pentru echipamente cu curent de pornire moderat.
Intrebare: Este potrivita pentru motoare?
Raspuns: Da, pentru motoare mici sau sarcini cu pornire moderata.
Intrebare: Care este capacitatea de rupere?
Raspuns: 6 kA conform EN 60898.
Catalog Siguranta automata, 3 poli, curba C 32A - Tracon EVOZ3C32
DescarcaCatalog Siguranta automata, 3 poli, curba C 40A - Tracon EVOZ3C40
DescarcaCatalog Siguranta automata, 3 poli, curba C 50A - Tracon EVOZ3C50
DescarcaCatalog Siguranta automata, 3 poli, curba C 63A - Tracon EVOZ3C63
DescarcaCatalog Siguranta autamata, 3 poli, curba C 6A - Tracon EVOZ3C6
DescarcaCatalog Siguranta automata, 3 poli, curba C 10A - Tracon EVOZ3C10
DescarcaCatalog Siguranta automata, 3 poli, curba C 16A - Tracon EVOZ3C16
DescarcaCatalog Siguranta automata, 3 poli, curba C 20A - Tracon EVOZ3C20
DescarcaCatalog Siguranta automata, 3 poli, curba C 25A - Tracon EVOZ3C25
Descarca